IENA 2007 – Nemzetközi Kiállítás, "Ötletek - Találmányok - Új termékek", Nürnberg |
|
A Magyar Feltalálók Egyesülete 17 találmányt mutatott be Nürnbergben, 2007. november 1-4. között megrendezett IENA 2007 kiállításon. Az IENA keretében rendezte meg a feltalálók világszervezete (IFIA) a Számítógépes Találmányok Világkupájának második regionális elődöntőjét.
|
|
BESZÁMOLÓ Hatalmas magyar innovációs sikerek a világ legjelentősebb újdonság vásárán November első hetében immáron ötvenkilencedik alkalommal rendezték meg Nürnbergben az IENA („Ideen – Erfindungen – Naeuheiten”) nemzetközi találmányi kiállítást, ahol 34 országból több mint nyolcszáz új műszaki alkotást mutattak be. A németek 365 találmánnyal neveztek. A legtöbb külföldi találmány Malájföldről érkezett, kilenc egyetemük összesen 70 szabadalmaztatott high-tech megoldást mutatott be. A Magyar Feltalálók Egyesülete 17 találmánnyal szerepelt, amellyel egy arany, három ezüst és két bronzérmet valamint 4 különdíjat szereztek meg. A magyar szereplést hatalmas siker koronázta, mert az IENA nagydíját Mikola Andor találmánya nyerte el, amely egy autóbuszba telepíthető veszélyes hulladék feldolgozó rendszer. A magyar találmányok közül az üzletemberek érdeklődését leginkább felkeltette az új típusú biodízel, Thész János –Boros Béla - Király Zoltán hármas alkotása, amelyre kilenc országból jelentettek be licencia vásárlási szándékot.
Az IENA keretében rendezte meg a feltalálók világszervezete (IFIA) a számítógépes találmányok világkupájának második regionális elődöntőjét, amelyre Európából és a Közel-keltről 46 nevezés érkezett. A nemzetközi zsűri, melynek elnöke Lippényi Tivadar, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnökhelyettese volt, 37 új típusú műszaki alkotásnak adta meg a döntőn való szereplés jogát. A döntőt az IFIA 2008 októberében, Kínában rendezi meg, jelentette be Vedres András a világszervezet elnöke. Ezen a fontos innovációs eseményen, a legnépesebb csapat a magyar lesz, mert most Nürnbergben hét magyar számítógépes találmány alkotója is kiharcolta a döntőbe jutást. Közöttük olyan, megoldások, mint Maruzsi László partjelző zászlója, amellyel a futballbírók ítéleteinek hibáit lehet csökkenteni, vagy Szöllősy János mágneses elven működő nem roncsoló fémvizsgálati módszere, amely már a magyar harci repülőknél bizonyította alkalmasságát a vészes hibák felderítésénél.
|
|
KÉPRIPORT
A MAFE stand Nürnbergben, két nézetből
Maruzsi László és a Bronzéreme
A magyar számítógépes találmányok az IFIA standon
Lippényi Tivadar zsűri elnök (középen) és a bizottság szemléz egy bolgár számítógépes találmányt
|
|